دریافت مجوز کارآزمایی بالینی واکسن نوترکیب کرونا ایرانی

دوشنبه 29 دی 1399

تایید کارآزمایی بالینی فاز یک واکسن نوترکیب کرونا متعلق به موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی توسط کمیته کشوری اخلاق در پژوهش علوم پزشکی.

دریافت مجوز کارآزمایی بالینی واکسن نوترکیب کرونا ایرانی

به گزارش -مای رشته- و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ امروز مجوز تست بالینی یک واکسن جدید بر علیه کرونا با روشی جدید صادر شد. به گفته دکتر احسان شمسی گوشکی دبیر کمیته کشوری اخلاق در پژوهش های علوم پزشکی وزارت بهداشت: پس از صدور اولین مجوز تست بالینی واکسن کرونا متعلق به شرکت گروه دارویی برکت و شرکت شفا دارو، مجوز انجام کارآزمایی بالینی فاز یک برای آزمایش واکسن کرونا تولیدی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در کمیته اخلاق هم صادر شده است.

شمسی خاطرنشان کرد: یکی از اعضای کمیته اخلاق در پژوهش در حین تست بالینی به عنوان عضو کمیته پایش داده ها حضور دارد و بر انجام درست روند پژوهش نظارت خواهد کرد. هم بر روی واکسن ایرانی برکت و هم بر این واکسن نظارت می شود.

وی بیان داشت: این واکسن نوترکیب از یک پروتئین نوترکیب است که تکنولوژی آن با واکسن‌ کرونای ایرانی قبلی (ویروس کشته شده ) مجوز اخذ کرده، متفاوت است.

شمسی افزود: کارازمایی بالینی دومین واکسن ایرانی کرونا توسط انستیتو سرم سازی و واکسن سازی رازی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شود.

به گزارش ایرنا، تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی با نام "کُوو ایران برکت" روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، روی داوطلبان انجام شد و روز شنبه ( ۲۷ دی ماه) مرحله چهار این مطالعه آغاز شده و طی این هفته تزریق واکسن بر روی ۷ نفر دیگر انجام می شود.

تعدادی دیگر از مراکز و موسسات تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان در تلاش برای ساخت واکسن ایرانی کرونا هستند که به موفقیت های خوبی در این زمینه دست پیدا کرده اند.

انتهای پیام/

به اشتراک گذاری

نظراتــ کاربرانــ